logo

Регулювання дверних доводчиків

Регулювання дверних доводчиків

Поділитися:

Пропонуємо послуги монтажу, налагодження, регулювання дверних доводчиків всіх типів.
Наші майстри в кожному районі Києва.
Телефонуйте або залиште заявку на нашому сайті.

Єдиним ГОСТом, де згаданий дверний доводчик, а якщо бути точним «закривачів дверний, є ГОСТ 5091-78 прийнять в СРСР в далекому 1978 році. Єдиною характеристикою яка регламентуються в даному ГОСТі, є час закривання дверей. Цитата: «Конструкція дверних закривачів типу ЗД1 повинна забезпечувати щільне прилягання дверного полотна до коробки і регулювання кута розкриття двері, а також можливість роз’єднання важелів для повного розкриття двері і регулювання тривалості закривання дверей від 2 до 6 с. Форму корпусу закривачів стандарт не встановлює. Користуючись ситуацією, що склалася, багато постачальників, вказують будь-яке, підчас узяте зі стелі, температурне значення. На жаль, ці красиві цифри, не відповідають дійсності.

Дверний доводчик

Єдиним технічним документом, в якому згаданий температурний діапазон, є європейський стандарт – EN1154. В якому зазначено, що швидкість закриття дверей, з встановленим на ній дверним доводчиком, не повинна знизитися більш ніж на 20 секунд, при зменшенні температури до – 15 градусів Цельсія. При цьому додаткова регулювання швидкості закриття дверей не допускається. Фактично будь доводчик вироблений в Європі, відповідає вимогам стандарту EN1154.

Спішіть замовити дверні доводчики, ціна порадує!

Що ж станеться з доводчиком, якщо температура почне знижуватися? Як ви знаєте, в основі роботи дверного доводчика лежить принцип накопичення кінетичної енергії. При відкритті дверей, пружина знаходяться в корпусі доводчика стискається, а при відпуску двері розтискається, повертаючи двері в початкове положення. Плавну роботу і регулювання доводчика, забезпечує знаходяться всередині корпусу масло, яке при зміні температури змінює свою в’язкість, або попросту загусає. Загуснув маслу важче перетікати по регулювальним каналам, що відповідно веде до збільшення часу закриття дверей.

Найвірніше рішення – сезонна регулювання доводчика. Знаючи, що масло густіє, і швидкість його проходження через регулювальні канали зменшується, необхідно збільшити пропускну спроможність цих самих каналів. Це можна зробити буквально за хвилину за допомогою плавного викручування регулювальних гвинтів. Гвинти здебільшого розташовані на торцевій частині доводчика, і позначені 1 і 2. Гвинт №1 відповідає за швидкість закриття дверей в діапазоні від 180 ° до 15 °. Гвинт №2 дозволяє відрегулювати швидкість закриття в самому кінці ходу дверей. Закручування гвинтів зменшує швидкість закриття, викручування збільшує. Увага! Ніколи не викручуйте регулювальні гвинти до кінця! Отже: якщо двері в діапазоні 180 ° -15 ° закривається дуже швидко, трохи закрутіть гвинт №1 приблизно на половину обороту і знову відкривши двері відпустіть її. Таким чином, закручуючи або відкручуючи гвинт №1, добийтеся необхідної швидкості двері. Точно так само за допомогою гвинта №2 відрегулюйте необхідну швидкість остаточного закриття дверей. Дана інструкція застосовна для регулювання дверних доводчиків верхнього розташування мають дві швидкості закривання.

Таку регулювання необхідно проводити в слід за кожним різким, більш ніж в 15 градусів, зміною температури навколишнього середовища.

Варто відзначити, що існують доводчики, здатні самостійно збільшувати або зменшувати пропускну спроможність масла в залежності від зміни температури. Приміром TESA CT3000 або ABLOY DC336, DC340. Ці моделі забезпечені спеціальними клапанами «термоматік. Виконані з спеціально підібраного матеріалу, вони стискаються при зниженні температур, збільшуючи тим самим пропускну спроможність каналів.

Доводчик

Замовляйте дверні доводчики зараз!

Доводчики TESA CT3000 і ABLOY DC336, DC340 забезпечують регламентоване стандартом EN 1154 час закриття дверей, при температурах до – 35 градусів. Без додаткових регулювань.

Для дверей, на які установка таких доводчиках невиправдано дорога, можемо рекомендувати наступні моделі: GEZE TS1000, DIPLOMAT 603A, PORTER DC613, GU OTS440, TESA CT803, CT845, CT1800.

Модель DORMA TS Compakt була випробувана ТОВ «DORMA.РУС і після додаткового регулювання також підтвердила працездатність при – 40 градусів.

У цій статті ми постаралися коротко висвітлити основні проблеми працездатності доводчиків при мінусових температурах, і варіанти підбору різних моделей.

Наші Майстри вміють багато: Відремонтувати Вікна, Двері, Балкони. Виготовити та встановити москітні сітки Склопакети, Доводчики, Підвіконня, відливи, козирки. Встановити, налаштувати супутникові антени. Та інші види робіт.
Звертайтеся до нас.

Телефонуйте, або замовте зворотній дзвінок!